Moxon Profi talutin 6mm 110cm

Uusi tuote

Moxon talutushihna on valmistettu korkealaatuisesta kiipeily köydestä, jossa stopperina hirvieläimen luu, joka pysyy säädetyssä asennossa. Talutinta voidaan käyttää työkoirille, metsästyksessä sekä kaikille muillekin harrastuskoirille.

Tiedot

Useita värivaihtoehtoja

12.00EUR sis. alv

Lisää toivelistaan

Klikkaa logoa - näet maksutavat
Klikkaa logoa - näet maksutavat

Lisätiedot

Moxon talutushihna on valmistettu korkealaatuisesta kiipeily köydestä, jossa stopperina hirvieläimen luu, joka pysyy säädetyssä asennossa. Talutinta voidaan käyttää työkoirille, metsästyksessä sekä kaikille muillekin harrastuskoirille. Emme kuitenkaan suosittele noutajatalutinta käytettävän koiralla, joka vetää hihnassa.

Tilauksesta voimme toimittaa taluttimia haluamissasi väreissä ja pituuksissa. Kysy lisää info @koirakoulukompassi.com

Vinkki:
Jokaisen metsästyksessä käytettävän noutajan tulisi osata hakea myös sellaista riistaa, joiden putoamispaikkaa se ei ole nähnyt. Se voi olla ampumasi riistaeläin, jonka ampumista koira ei nähnyt, kaverin ampuma riista tai aiemmin ammuttu riista, jota ei oltu löydetty. Tätä ominaisuutta kannattaa treeneissä vahvistaa.

Arviot

Ei arvosteluja tällä hetkellä.

Kirjoita arvio

Moxon Profi talutin 6mm 110cm

Moxon Profi talutin 6mm 110cm

Moxon talutushihna on valmistettu korkealaatuisesta kiipeily köydestä, jossa stopperina hirvieläimen luu, joka pysyy säädetyssä asennossa. Talutinta voidaan käyttää työkoirille, metsästyksessä sekä kaikille muillekin harrastuskoirille.