Adaptil (ent. D.A.P.)-haihdutin Haihdutin ja pullo 48 ml Näytä suurempana

Adaptil (ent. D.A.P.)-haihdutin Haihdutin ja pullo 48 ml

Uusi tuote

Adaptil haihdutin haihduttaa huoneilmaan koiran synteettistä feromonia, joka auttaa tyynnyttämään rauhatonta koiraa lievissä pelkotiloissa. Tuote on kehitetty sopauttamaan koiraa uusiin tilanteisiin, kuten uuteen kotiin, ihmisiin ja yksinoloon. Esimerkiksi pennun tullessa kotiin.

Tiedot

Tuotetta ei ole varastossa

42.80EUR sis. alv

Lisää toivelistaan

Klikkaa logoa - näet maksutavat
Klikkaa logoa - näet maksutavat

Lisätiedot

Adaptil haihdutin haihduttaa huoneilmaan koiran synteettistä feromonia, joka auttaa tyynnyttämään rauhatonta koiraa lievissä pelkotiloissa. Tuote on kehitetty sopauttamaan koiraa uusiin tilanteisiin, kuten uuteen kotiin, ihmisiin ja yksinoloon. Esimerkiksi pennun tullessa kotiin.

Pakkaus sisältää pistorasiaan kytkettävän haihduttimen sekä täyttöpullon (48 ml).
Tutustuthan huolellisesti tuotteiden käyttöohjeisiin.

Vinkki:
Suhteen rakentaminen koiran ja ohjaajan välillä kestää eripituisen ajan eri koirilla (ja ohjaajilla). Rauhalliseen koiraan on helpompi luoda kiinteä suhde, koska se keskittyy ohjaajaansa paremmin jo nuorena ja oikealla opetuksella se keskittyy vain ohjaajaansa. Vilkkaan koiran keskittyminen on usein aluksi lyhytaikaista. Suhde ja johtajuus koostuvat tottelemisen lisäksi luottamuksesta ja kunnioituksesta, jotka pitää koiraltaan ansaita. Hyvä johtajuus ei synny väkivalloin.
Hyvä johtaja on aina rauhallinen ja itsevarma, jolloin hän viestittää koiralle turvallista oloa. Hyvä johtaja  suuttuu harvoin tahtonsa läpisaamiseksi. Jatkuva jäpättäminen ei ole koirastakaan mukavaa ja menettää merkityksensä. Pystyy johtamaan laumaansa ilman koiraan / koiriin kohdistuvaa uhkaa
Osaa tulkita koiransa viestejä oikein. Antaa reilusti enemmän positiivista palautetta koiralleen negatiiviseen palautteeseen verrattuna.

Arviot

Ei arvosteluja tällä hetkellä.

Kirjoita arvio

Adaptil (ent. D.A.P.)-haihdutin Haihdutin ja pullo 48 ml

Adaptil (ent. D.A.P.)-haihdutin Haihdutin ja pullo 48 ml

Adaptil haihdutin haihduttaa huoneilmaan koiran synteettistä feromonia, joka auttaa tyynnyttämään rauhatonta koiraa lievissä pelkotiloissa. Tuote on kehitetty sopauttamaan koiraa uusiin tilanteisiin, kuten uuteen kotiin, ihmisiin ja yksinoloon. Esimerkiksi pennun tullessa kotiin.