Gappay juuttipatukka 30x10cm lenkillä Näytä suurempana

Gappay juuttipatukka 0421 lenkillä

0421

Uusi tuote

Gappay juuttipatukka on kestävä, palkitsemiseen oiva, ommeltu patukka, jonka halkaisija on noin 9cm ja pituus noin 30cm. Nyloninen käsilenkki.

Tiedot

Tuotetta ei ole varastossa

11.60EUR sis. alv

Lisää toivelistaan

Klikkaa logoa - näet maksutavat
Klikkaa logoa - näet maksutavat

Lisätiedot

Gappay juuttipatukka on kestävä, palkitsemiseen oiva, ommeltu patukka, jonka halkaisija on noin 9cm ja pituus noin 30cm. Nyloninen käsilenkki.

Koulutusvinkki:
Koiran voi opettaa luovuttamaan esimerkiksi niin, että otetaan kaksi samanlaista lelua. Toinen leluista pidetään piilossa ja koira tarvittaessa pitkässä liinassa. Koiraa leikitetään toisella lelulla ja annetaan koiran voittaa. Kun koira innoissaan pitää lelun itsellään, kaivetaan toinen leluista näkyviin ja aletaan itse leikkiä tällä. Kun koira irroittaa toisesta lelusta (vaikka kaukanakin) halutessaan ohjaajalla olevan lelun, koiralle annetaan toinen lelu. Tätä leikkiä jatketaan. Huomioi, että lelujen tulee olla samanlaiset, jotta ne ovat saman arvoiset koiran mielestä ja niiden tulee olla riittävän isot, jotta ne eivät yhtä aikaa mahdu koiran suuhun - ainakaan helposti.

Arviot

Ei arvosteluja tällä hetkellä.

Kirjoita arvio

Gappay juuttipatukka 0421 lenkillä

Gappay juuttipatukka 0421 lenkillä

Gappay juuttipatukka on kestävä, palkitsemiseen oiva, ommeltu patukka, jonka halkaisija on noin 9cm ja pituus noin 30cm. Nyloninen käsilenkki.