AirKong vinkuva tennsipallo 3kpl koko M Näytä suurempana

AirKong vinkuva tennsipallo 3kpl koko M

Uusi tuote

Kongin hauska, vinkuva tennispallo, saa koirat hulluiksi pallosta! Erinomainen palkkio niin tokoon kuin agiinkin.  M-koon pallon halkaisija on noin 6cm ja näin ollen se soveltuu hyvin keskikokoisille koirille kuten cockerspaniel, kultainen noutaja.

Tiedot

5.50EUR sis. alv

Lisää toivelistaan

Klikkaa logoa - näet maksutavat
Klikkaa logoa - näet maksutavat

Lisätiedot

Kongin hauska, vinkuva tennispallo, saa koirat hulluiksi pallosta! Erinomainen palkkio niin tokoon kuin agiinkin.  M-koon pallon halkaisija on noin 6cm ja näin ollen se soveltuu hyvin keskikokoisille koirille kuten cockerspaniel, kultainen noutaja.

M-koon pakkauksessa 3 palloa.


Koulutusvinkki:
Koiran voi opettaa pysähtymään käskystä seisomaan  luoksetulossa seuraavasti: Ota useampia palloja taskuusi.
Jätä koira odottamaan (voit vaihtoehtoisesti tehdä harjoituksen koiran muutoin ensin ollessa kauempana) ja heiluttele palloa niin, että koira näkee sen. Kutsu koira sitten luoksesi ja koiran tullessa sinua kohti sano samalla pysäytyskäsky esim. 'seis' ja heitä samalla pallo koiran taakse.
Välillä heitä pallo itsesi taakse palkkoksi koiralle, siis niin että koira juoksee sinusta ohi, jottei koira ala ennakoida pysähtymistä.
Hiljalleen ala tehdä valeheitto samalla kun sanot pysähtymiskäskyn koiralle. Kun koira pysähtyy (ennen pallo lentänyt joten koira ennakoi tätä ja pysähtyy) sano koiralle palkkiosana tai naksauta ja heitä pallo koiran taakse.
Huom! Jos teet liikkeen aina niin, että koira on odottamassa muista välillä palkita koira myös odottamisesta!

Leikkiä voi tehdä myös ilman, että koira joutuu välissä odottamaan, silloin tee niin, että koiran saatua pallonsa odota, että koira on hetken nautiskellut palkkiostaan. Näytä sitten, että sinulla onkin myös toinen pallo. Usein koira tiputtaa edellisen pallon suustaan heti kun näkee uuden.
 

 

Arviot

Ei arvosteluja tällä hetkellä.

Kirjoita arvio

AirKong vinkuva tennsipallo 3kpl koko M

AirKong vinkuva tennsipallo 3kpl koko M

Kongin hauska, vinkuva tennispallo, saa koirat hulluiksi pallosta! Erinomainen palkkio niin tokoon kuin agiinkin.  M-koon pallon halkaisija on noin 6cm ja näin ollen se soveltuu hyvin keskikokoisille koirille kuten cockerspaniel, kultainen noutaja.