Markkeerausdummy 500g

Uusi tuote

Kestävä markkeerausdami, jota voidaan käyttää myös vedessä ja yhdessä tuoksujen kanssa.

Tiedot

Useita värivaihtoehtoja

10.70EUR sis. alv

Lisää toivelistaan

Klikkaa logoa - näet maksutavat
Klikkaa logoa - näet maksutavat

Lisätiedot

Kestävä markkeerausdami, jota voidaan käyttää myös vedessä.

Koulutusvinkki:
Kun koirasi on oppinut noutamaan, voit tehdä koirallesi muistiharjoituksia ja opettaa sitä muistamaan eri paikkoja, jonne esine/riista putosi. Voit esimerkiksi lenkillä pudottaa damin koirasi nähden ja jatkaa matkaa koiran kanssa (aluksi noin 30 metriä ja siitä matkaa pidentäen) ja lähettää koiran sitten hakemaan tämän pudonneen damin. Käytä näissä harjoituksissa jo käsimerkkiä näyttämään suuntaa, jotta koira oppii yhdistämään tämän suuntakäskyn myöhempiin, haastavampiinkin harjoituksiin.

Arviot

Ei arvosteluja tällä hetkellä.

Kirjoita arvio

Markkeerausdummy 500g

Markkeerausdummy 500g

Kestävä markkeerausdami, jota voidaan käyttää myös vedessä ja yhdessä tuoksujen kanssa.