Markkeerausdummy 250g keltainen/viininpunainen Näytä suurempana

Markkeerausdummy 250g, longthrow

Uusi tuote

Markkeerausdami, joka narun ansiosta lentää pitkälle.

Tiedot

Useita värivaihtoehtoja

Huom: Viimeinen tuote varastossa!

10.30EUR sis. alv

Lisää toivelistaan

Klikkaa logoa - näet maksutavat
Klikkaa logoa - näet maksutavat

Lisätiedot

Markkeerausdami, joka narun ansiosta lentää pitkälle.

Materiaali: 100% canvas
Pituus: ca. 19 cm:
Halkaisija: ca. 6 cm

Koulutusvinkki:
Kun koirasi on oppinut noutamaan ja innokkaasti hakee sille heittämäsi esineen voit tehdä koiralle myös malttiharjoituksia. Käske koirasi istua (tai maata) ja pidä koirasta kiinni, jotta koira ei pääse aluksi varastamaan. Heitä sitten koiran nähden dami kasvillisuuden joukkoon niin, että koira näkee heiton, mutta ei näe esinettä. Odota koiran kanssa hetki ja palkitse koira odottamisesta. Älä anna koiran rynnätä esineelle ja jos koira haukkuu / vinkuu odota niin kauan, että koira hiljenee ennen kuin päästät koiran noutamaan esineen. Hiljalleen voit pidentää aikaa, jonka koiran pitää odottaa.

Kun koirasi on oppinut odottamaan paikallaan kunnes saa luvan noutaa ja muistaa hyvin yhden esineen putoamispaikan voit tehdä harjoituksen myös kahdella esineellä.

Arviot

Ei arvosteluja tällä hetkellä.

Kirjoita arvio

Markkeerausdummy 250g, longthrow

Markkeerausdummy 250g, longthrow

Markkeerausdami, joka narun ansiosta lentää pitkälle.