Dorwest Herb's Tree Bark Powder - ripulin hoitoon ja ruuansulatu Näytä suurempana

Tree Bark Powder - ripulin hoitoon ja ruuansulatuksen parantamiseen

Uusi tuote

Lisäravinne ripuliin, haiman vajaatoimintaan, heikkoon ruuansulatukseen, koprofagiaan imetyksen tehon lisäämiseen, toipilaille sairauden jälkeen. Vaikuttaa katalysaattorina ruuansulatuksen toiminnassa.

Tiedot

Varastossa

35.10EUR sis. alv

Lisää toivelistaan

Klikkaa logoa - näet maksutavat
Klikkaa logoa - näet maksutavat

Lisätiedot


Lisäravinne ripuliin, haiman vajaatoimintaan, heikkoon ruuansulatukseen, koprofagiaan imetyksen tehon lisäämiseen, toipilaille sairauden jälkeen. Vaikuttaa katalysaattorina ruuansulatuksen toiminnassa.

Tree
Barks Powder  - puunkuoripulveri on ravintoyhdistelmä jota, johtuen sen rauhoittavista ominaisuuksista ja korkeasta sulavuudesta, on perinteisesti käytetty sairaudesta toipumisaika.Helposti sulavat ainesosat ja alhainen rasvapitoisuus tekevät siitä ihanteellisen niin kissoille ja koirille joilla on huono ruoansulatus.

Pulveri rauhoittaa koko ruoansulatuskanavan ja auttaa hidastamaan ravinnon kulkua ruoansulatuskanavassa, joten siitä on suuri hyöty akuutissa suoliston imeytymis häiriössä ja se voidaan antaa esimerkiksi ripulin hoitoon heti kun se alkaa ja jatkuu. Sitä voidaan antaa lyhytaikaisessa käyttössä tai apuna sairauksissa kuten haiman vajaatoiminta.

Puunkuorijauhe auttaa usein myös ulosteiden syönnin lopettamiseen. Kun ruuansulatusjärjestelmän tehokkuus lisääntyy ja imeytyminen paranee, ravinto hyödynnetään paremmin, jolloin puutostila poistuu eikä ole enää tarvetta syödä ulosteita. Toisaalta ulosteen entsyymipitoisuus vähenee, jolloin se ei enää kiinnosta koiraa.


Voidaan antaa niin piimän joukossa kuin siroteltuna ruuan päälle.

Pakkauskoko: 200g

Annostus:
1tl/10 painokiloa/ päivä

Arviot

Ei arvosteluja tällä hetkellä.

Kirjoita arvio

Tree Bark Powder - ripulin hoitoon ja ruuansulatuksen parantamiseen

Tree Bark Powder - ripulin hoitoon ja ruuansulatuksen parantamiseen

Lisäravinne ripuliin, haiman vajaatoimintaan, heikkoon ruuansulatukseen, koprofagiaan imetyksen tehon lisäämiseen, toipilaille sairauden jälkeen. Vaikuttaa katalysaattorina ruuansulatuksen toiminnassa.