Aptus Multidog 150 tabl Näytä suurempana

Aptus Multidog 150 tabl

Uusi tuote

Koira tarvitsee lisäravinteita, kun epäillään, ettei vitamiineja tai kivennäisiä ole ravinnossa riittävästi, kuten kotiruokaa annettaessa, stressitilanteissa ja sairaustiloissa. Myös kasvavat pennut ja emot kantoajan lopulla sekä imetysaikana tarvitsevat lisäravinteita.
Multidog tyydyttää puolet eläimen päivittäisestä lisäravinteiden tarpeesta.

Tiedot

Tuotetta ei ole varastossa

15.90EUR sis. alv

Lisää toivelistaan

Klikkaa logoa - näet maksutavat
Klikkaa logoa - näet maksutavat

Lisätiedot

Vitamiineja ja hivenaineita sisältävä kivennäisrehuvalmiste täysikasvuiselle koiralle.

Koira tarvitsee lisäravinteita, kun epäillään, ettei vitamiineja tai kivennäisiä ole ravinnossa riittävästi, kuten kotiruokaa annettaessa, stressitilanteissa ja sairaustiloissa. Myös kasvavat pennut ja emot kantoajan lopulla sekä imetysaikana tarvitsevat lisäravinteita.
Multidog tyydyttää puolet eläimen päivittäisestä lisäravinteiden tarpeesta. Huomioi ravintolisää antaessasi koiran päivittäisen ravinnon sisältämät ravintoaineet. Suositusannosta ei tule ylittää, koska valmisteen sisältämät A-, D- ja E-vitamiinit ovat rasvaliukoisia ja varastoituvat elimistöön.

Annostus: Aikuinen koira: 1 tabletti/5 kg kerran päivässä. Pentu: 1 tabletti/2 kg kerran päivässä.

Ota yhteys eläinlääkäriin, jos epäilet pennulla luuston kehityshäiriötä. Erityisesti isojen, nopeakasvuisten riskirotujen pentujen Multidogin tarpeesta kannattaa keskustella esimerkiksi rokotuskäyntien yhteydessä eläinlääkärin kanssa.

Säilytys: Huoneenlämmössä (15–25 °C).

Koostumus:

Trikalsiumfosfaatti, dikalsiumfosfaatti, vitamiini-hivenaine-aminohappoesiseos, maku- ja apuaineet, magnesiumoksidi. Laktoositon. 1 tabletti painaa 1,3 g.

Ravintoainekoostumus:
Kalsium (Ca) 283 mg/g,
Natrium (Na) 419 mg/g,
Fosfori (P) 153 mg/g,
Magnesium (Mg) 14 mg/g

Esiseoksen lisäaineet:
A-vitamiini 130 ky/g,
D3-vitamiini14 ky/g,
E-vitamiini 9 mg/g, 
C-vitamiini 3,5 mg/g,
B1-vitamiini 0,04 mg/g,
B2-vitamiini 0,1 mg/g, B6-vitamiini 0,04 mg/g,
B12-vitamiini 0,001 mg/g,
Pantoteenihappo 0,7 mg/g,
Niasiini 0,4 mg/g,
Foolihappo 0,007 mg/g,
Biotiini 0,004 mg/g, 
Betakaroteeni 0,4 mg/g,
Karnitiini 5 mg/g,
DL-Metioniini 5 mg/g,
Rauta (Fe)  1,1 mg/g,
Sinkki (Zn)  1,3 mg/g,
Kupari (Cu)  0,1 mg/g,
Jodi (I) 0,02 mg/g,
Seleeni (Se) 0,004 mg/g,
Betaiini 3,5 mg/g

Arviot

Ei arvosteluja tällä hetkellä.

Kirjoita arvio

Aptus Multidog 150 tabl

Aptus Multidog 150 tabl

Koira tarvitsee lisäravinteita, kun epäillään, ettei vitamiineja tai kivennäisiä ole ravinnossa riittävästi, kuten kotiruokaa annettaessa, stressitilanteissa ja sairaustiloissa. Myös kasvavat pennut ja emot kantoajan lopulla sekä imetysaikana tarvitsevat lisäravinteita.
Multidog tyydyttää puolet eläimen päivittäisestä lisäravinteiden tarpeesta.