Jälkikurssi - verkossa

Haluaisitko opettaa koirallesi jäljestämistä? Onko koirasi kiinnostunut hajuista? Haluaisitko tarjota koirallesi miellyttävää ja koiralle hyvin luontaista puuhaa ja samalla aktivoida koiraasi. Onko koirasi vilkas ja jokin ylimääräistä virtaa kuluttava puuha olisi kovin tervetullut?
Silloin tämä verkkokurssi, jossa opetetaan ihmisjälkeä maastossa on tarkoitettu juuri sinulle!

Tiedot

kurssilla tilaa

35.00EUR sis. alv

Lisää toivelistaan

Klikkaa logoa - näet maksutavat
Klikkaa logoa - näet maksutavat

Lisätiedot

Jäljestäminen on luonnollista koiran käytöstä. Ihmisjäljen opettaminen tarjoaa koiralle mahdollisuuden purkaa energiaa ja vahvistaa itseluottamustta. Jäljen opettaminen tarjoaa koiralle mukavaa aktiviteettia ja sen opettaminen koiralle on hauskaa ja kouluttavaa.
Jälkikurssi kestää kuusi viikkoa ja jokaiselle viikolle on omat harjoitteensa. Kurssilla käydään läpi, kuinka opettaa koira etsimään jälki (nostamaan jälki), seuraamaan sitä oikeaan suuntaan ja ratkomaan pulmia sekä ilmaisemaan jäljellä olevat esineet.

Koiran koko tai rotu ei ole esteenä kurssille osallistumiseen.

Kurssi sisältää runsaasti videomateriaalia, materiaalia koiran oppimisesta ja oppimisesta sekä viikoittain etenevän koulutusohjelman. Kurssin materiaaleihin voit perehtyä vielä kurssin päätyttyäkin.

Saat kaikki materiaalit kerralla käyttöösi ja pystyt etenemään harjoituksissa sinulle sopivassa tahdissa. Näin kurssi sopii kaikille asuinpaikasta riippumatta.

Kurssiin kuuluu lisäksi suljettu Facebook-ryhmä, jossa voit esittää kysymyksiä ja halutessasi jakaa vidoitasi, kokemuksiasi. Facebook ryhmän kysymyksiin vastaa Koirakoulu Kompassin omistaja Camilla Peura, jolla on omakohtaista kokemusta useiden erirotuisten omien koirien kouluttamisesta, haasteiden ratkaisusta ja hän on lisäksi kouluttanut yli 15 000 tuntia erilaisia koiraohjaajia koirineen. Kurssilla otetaankin huomioon myös koirien erilaisuus.

Kaiken kukkuraksi tämä kurssi on todella edullinen, vain 35 euroa.

Maksettuasi kurssin lähetämme sinulle tiedot Facebook-ryhmästä. Mikäli haluat sähköpostien tulevan muuhun osoitteeseen kuin maksaessasi antamaan ilmoitathan tästä lisätiedot kohdassa. Kerro myös millä nimellä olet Facebookissa, jos et sillä, millä ilmoittaudut, jotta hyväksymme sinut ryhmään.

Kurssilla käydään läpi mm. kuinka koira haistaa, palkitseminen, palkitsemisen ajoitus, treenimäärät ja sopivat toistomäärät, tuulen ja muiden ympäristötekijöiden vaikutus koiran työskentelyyn, jäljellä olevien esineiden ilmaisu jne.

Arviot

Ei arvosteluja tällä hetkellä.

Kirjoita arvio

Jälkikurssi - verkossa

Jälkikurssi - verkossa

Haluaisitko opettaa koirallesi jäljestämistä? Onko koirasi kiinnostunut hajuista? Haluaisitko tarjota koirallesi miellyttävää ja koiralle hyvin luontaista puuhaa ja samalla aktivoida koiraasi. Onko koirasi vilkas ja jokin ylimääräistä virtaa kuluttava puuha olisi kovin tervetullut?
Silloin tämä verkkokurssi, jossa opetetaan ihmisjälkeä maastossa on tarkoitettu juuri sinulle!