Temppuverkkokurssi 2

Suositun temppukurssimme kakkososa. Haluaisitko opettaa koirallesi jotakin hauskaa ja samalla aktivoida koiraasi? Haluaisit vahvistaa suhdettanne ja samalla kehittää koirasi motoriikkaa? Oletko kiinnostunut tokosta, koiratanssista, agilitysta tai rallytokosta, joissa koiralle kehonhallinta on tärkeää?
Silloin tämä verkkokurssi on tarkoitettu juuri sinulle!

Tiedot

kurssilla tilaa

35.00EUR sis. alv

Lisää toivelistaan

Klikkaa logoa - näet maksutavat
Klikkaa logoa - näet maksutavat

Lisätiedot

Koirakoulu Kompassin temppukurssin kakkososalta jokainen löytää varmasti omalle koiralleen ja ajalleen sopivia temppuja. Osa kurssin haastavammista tempuista pohjautuu ensimmäisen kurssin perustaitoihin.
Jokaisesta tempusta on kirjallinen opettamisohje sekä vaihe vaiheelta video opettamisen eri vaiheista.
Jokaiselle viikolle on mukana vähintään kolme eritasoista temppua, helppo, keskivaikea ja haastava, joista mieleisensä voi valita tai opettaa vaikka kaikki. Yhteensä erilaisia temppuja on siis 18, joista jokaisesta on ohjeet alusta loppuun saakka.
Temput toimivat koiralle niin aktivoinniksi kuin kehonhallintaan ja niistä on iloa, mikäli harrastaa tokoa, agilityä, rallytokoa tai vaikkapa koiratanssia.
Temppukurssi kestää 6 viikkoa ja siihen sisältyy facebook-ryhmä, jossa kouluttajamme vastaa kysymyksiin temppujen opetuksesta. Materiaalit tulevat kätevästi sähköpostiisi kerran viikossa videolinkkeineen 6 viikon ajan. Näin kurssi sopii kaikille, vuorotyöläisillekin asuinpaikasta riippumatta.

Kurssi sopii kaiken ikäisille koirille.

Temppuina on kuppien pinoaminen, esineiden nimeäminen, pallon työntö ohjaajalle, jalan ylihyppy, peruuttaminen kohteen ympäri, etutassujen pyyhkiminen, viittaaminen, vuorotassuttelu, terrierihyppy, joo (pään liikuttaminen sivulta toiselle), ei (pään liikutaminen ylös alas), peruuttaen ryömiminen, tassujen ristiminen, maton rullaaminen auki, korista tarjoileminen,  laatikkoon ahtautuminen, poljinroskiksen avaaminen

Arviot

Ei arvosteluja tällä hetkellä.

Kirjoita arvio

Temppuverkkokurssi 2

Temppuverkkokurssi 2

Suositun temppukurssimme kakkososa. Haluaisitko opettaa koirallesi jotakin hauskaa ja samalla aktivoida koiraasi? Haluaisit vahvistaa suhdettanne ja samalla kehittää koirasi motoriikkaa? Oletko kiinnostunut tokosta, koiratanssista, agilitysta tai rallytokosta, joissa koiralle kehonhallinta on tärkeää?
Silloin tämä verkkokurssi on tarkoitettu juuri sinulle!