Hajutaituri -verkkokurssi Näytä suurempana

Hajutaituri -verkkokurssi

Onko koirasi kiinnostunut hajuista? Haluaisit hyödyntää sitä jotenkin ja samalla miellyttävällä tavalla aktivoida koiraasi. Onko koirasi vilkas ja jokin ylimääräistä virtaa kuluttava puuha olisi kovin tervetullut? Oletko itse kenties hieman hajamielinen ja kadotat lompakkosi, avaimesi tms. useinkin?
Silloin tämä verkkokurssi on tarkoitettu juuri sinulle!

Tiedot

kurssilla tilaa

35.00EUR sis. alv

Lisää toivelistaan

Klikkaa logoa - näet maksutavat
Klikkaa logoa - näet maksutavat

Lisätiedot

Nenän käyttö on koirille luontaista puuhaa se lisäksi rentouttaa koiraa ja antaa koiralle miellyttävää tekemistä. Hajutaiturikurssi sisältää harjoitteet kuudelle viikolle, jokaiselle viikolle on omat harjoitteensa. Kurssilla käydään läpi, kuinka opettaa koira etsimään jokin tietty haju, ilmaisemaan se ja käydään läpi kuinka tätä voi hyödyntää arkielämässä. Lisäksi käydään läpi kuinka voidaan koiraa opettaa tunnistamaan ja etsimään annetun lähtöhajun mukainen haju.

Koiran koko tai rotu ei ole esteenä kurssille osallistumiseen.

Kurssi sisältää runsaasti videomateriaalia, materiaalia koiran oppimisesta ja oppimisesta sekä viikoittain etenevän koulutusohjelman. Kurssi kestää kuusi viikkoa ja sen materiaaleihin voit perehtyä vielä kurssin päätyttyäkin, sillä ne ovat ladattavissa omalle tietokoneellesi

Materiaalit tulevat kätevästi sähköpostiisi kerran viikossa videolinkkeineen 6 viikon ajan. Näin kurssi sopii kaikille vuorotyöläisillekin asuinpaikasta riippumatta.

Kurssiin kuuluu lisäksi suljettu Facebook-ryhmä, jossa voit esittää kysymyksiä ja halutessasi jakaa vidoitasi, kokemuksiasi.

Kurssin pitää Koirakoulu Kompassin omistaja Camilla Peura, jolla on omakohtaista kokemusta useiden erirotuisten omien koirien kouluttamisesta, haasteiden ratkaisusta ja hän on lisäksi kouluttanut yli 15 000 tuntia erilaisia koiraohjaajia koirineen. Kurssilla otetaankin huomioon myös koirien erilaisuus.

Maksettuasi kurssin lähetämme sinulle tiedot Facebook-ryhmästä sekä linkin kurssin materiaaliin. Mikäli haluat sähköpostin tulevan muuhun osoitteeseen kuin maksaessasi antamaan ilmoitathan tästä lisätiedot kohdassa. Kerro myös millä nimellä olet Facebookissa, jos et sillä, millä ilmoittaudut, jotta hyväksymme sinut ryhmään.
Mikäli tilaat vain tämän kurssin, etkä muita tuotteita valitse toimitustavaksi nouto.

Kurssilla käydään läpi mm. kuinka koira haistaa, palkitseminen, palkitsemisen ajoitus, treenimäärät ja sopivat toistomäärät, tuulen ja muiden ympäristötekijöiden vaikutus koiran työskentelyyn, erilaisia hajutehtäviä, etsinnän opetusta, kuinka opettaa koiralle jokin tietty haju ja sen yleistäminen sekä motivointi, kuinka opettaa hajuerottelua, kuinka opettaa koira etsimään annetusta alkuhajusta, hajujen kontaminoitumien, mitä eroa on hajutunnistuskoirilla ja hajun käyttämisellä kotikoiran aktivointiin, koiran sopiva viretila treenaamisen kannalta ja koirien erityyppinen etsintätyöskentely. Lisäksi käydään läpi erilaiset ilmaisutavat ja niiden opettaminen sekä se, kuinka näitä taitoja voi hyödyntää arjessa.

Arviot

Ei arvosteluja tällä hetkellä.

Kirjoita arvio

Hajutaituri -verkkokurssi

Hajutaituri -verkkokurssi

Onko koirasi kiinnostunut hajuista? Haluaisit hyödyntää sitä jotenkin ja samalla miellyttävällä tavalla aktivoida koiraasi. Onko koirasi vilkas ja jokin ylimääräistä virtaa kuluttava puuha olisi kovin tervetullut? Oletko itse kenties hieman hajamielinen ja kadotat lompakkosi, avaimesi tms. useinkin?
Silloin tämä verkkokurssi on tarkoitettu juuri sinulle!