Croft Alpine häkki EC2 Näytä suurempana

Croft Alpine häkki EC2

Uusi tuote

Croft Alpine häkki EC2 on kooltaan 62 x 44 x 49 cm (pituus, leveys, korkeus)

Tiedot

Tilaustuote, toimitusaika 1-5 arkipäivää.

72.60EUR sis. alv

Lisää toivelistaan

Klikkaa logoa - näet maksutavat
Klikkaa logoa - näet maksutavat

Lisätiedot

Croft Alpine häkki EC2 on kooltaan 62 x 44 x 49 cm (pituus, leveys, korkeus)
Croft Alpine häkki on 30% kevyempi kuin keskiverto häkki. Häkki on kaksiovinen (päädyssä ja sivussa). Häkissä on muovipohja ja muovipinnoite, jonka ansiosta häkki ei kolise. Muovipohja vedettävissä pois puhdistamisen helpottamiseksi. Paino vain 5,3kg
Saatavilla myös vaaleansinisenä.

Vinkki:

Koiran häkki tulisi valita niin, että koira mahtuu seisomaan, istumaan ja helposti kääntymään siellä. Koirien pitäminen häkissä muutoin kuin väliaikaisesta ja tarpeellisessta (esimerkiksi autossa, näyttelypaikalla, koulutustarkoituksessa, koiran loukkaannuttua tms.) syystä  on kielletty. Koiraa ei siis saa pitää koko ikäänsä häkissä.

Koiralle voi opettaa häkin mukavaksi paikaksi, jossa rentoudutaan. Tämä onnistuu esimerkiksi kasaamalla häkin kotiin niin, että häkissä on hieman peitettä ja pehmein makuualusta. Häkin luukkua pidetään auki ja sinne laitetaan koiralle herkkuja. Koira saa siis tulla ja mennä häkkiin niin kuin haluaa. Koiran voi myös ruokkia häkissä, jolloin mielikuva häkistä on koiralle positiivinen. Vasta kun koira on oppinut häkin olevan mukava paikka, aletaan häkin luukkua sulkea. Luukkua ei avata, jos koira huutaa vaan koiran huomion voi yrittää kiinnittää muualle vaikka heittämällä huoneen toiselle puolelle jotakin johon huomio kiinnittyy. Sen jälkeen voi pudottaa makupaloja häkkiin ja kun koira keskittyy näihin häkin luukku avataan. Ole tässä huolellinen, jottet palkitse koiraa häkissä möykkäämisestä. Jos huomion kiinnittäminen muuhun kohteeseen ei onnistu, poistu huoneesta ja odota, kunnes koira on hiljaa.

Arviot

Ei arvosteluja tällä hetkellä.

Kirjoita arvio

Croft Alpine häkki EC2

Croft Alpine häkki EC2

Croft Alpine häkki EC2 on kooltaan 62 x 44 x 49 cm (pituus, leveys, korkeus)