Gentleman Wraps, Poikapöksyt Näytä suurempana

Gentleman Wraps, Poikapöksyt

Uusi tuote

Poikapöksyt auttavat kun poikakoirallasi on esimerkiksi iän mukanaan tuoma virtsan pidätysongelma, krooninen virtsatietulehdus tai muusta syystä aiheutuva epämiellyttävä sisällemerkkailutaipumus.

Tiedot

Varastossa

12.00EUR sis. alv

Lisää toivelistaan

Klikkaa logoa - näet maksutavat
Klikkaa logoa - näet maksutavat

Lisätiedot

Poikapöksyt auttavat kun poikakoirallasi on esimerkiksi iän mukanaan tuoma virtsan pidätysongelma, krooninen virtsatietulehdus tai muusta syystä aiheutuva epämiellyttävä isällemerkkailutaipumus.
Tuotetta käyttäessäsi huomaat, että se on helppo pukea päälle ja ottaa pois säädettävän tarrakiinnityksen ansiosta. Pöksyt ovat miellyttävät koiralle antaen koiran liikkua normaalilla tavalla. Poikapöksyihin voit laittaa myös esimerkiksi talouspaperia tai terveyssiteen imukyvyn parantamiseksi.
Poikapöksyt ovat loistava myös tilanteissa kun koirasi on oppinut agilityssä esimerkiksi merkkaamaan putkeen tai muihin esteisiin, jotta saat merkkailun loppumaan.
Poikapöksyt on helppo pitää puhtaana ja ne voidaan pestä koneessa 30 asteessa. Pesujen yhteydessä suosittelemme toisinaan käyttämään PissOff-valmistetta, joka poistaa kaikista koiratuotteista epämiellyttävät hajut ja desinfioivat ne samalla.

Oikean koon löytämiseksi ota mitta ja mittaa koirasi vyötärönympärys takajalkojen edestä.

Koot:
XS = 40cm x 10cm (Koiralle, jonka vyötärönympärys max 34cm)
S = 49cm x 14cm (Koiralle, jonka vyötärönympärys max 40cm)
M = 59cm x 19cm (Koiralle, jonka vyötärönympärys max 48cm)
L= 74cm x 23cm (Koiralle, jonka vyötärönympärys max 63cm)
XL= 90cm x 30cm (Koiralle, jonka vyötärönympärys max 78cm)


 Vinkki:

Ei-käsky tulee koiralle opettaa, luonnostaan ne eivät sitä ymmärrä, mitä EI tarkoittaa. (EI=lopeta se mitä olet tekemässä ja tee jotain muuta sen sijaan). Tätä voidaan erikseen harjoitella esim. kielletyn makupalan avulla, koira aluksi kytkettynä – koira hamuaa maassa kupissa olevaa namia, sanotaan ei ja kun koira lopettaa hamuamisen, palkitaan se toisella namilla (ei siis sillä maassa / kupissa olevalla). Tätä toistetaan, kunnes koira ymmärtää, mitä 'ei' tarkoittaa. Kielletyn asian tekemisen lopettamisen jälkeen koiraa kiitetään ja annetaan sille muuta puuhaa/viedään se pois tilanteessa/annetaan joku muu käsky. Huom! Ei-sanaa ei tarvitse karjua.

Arviot

Ei arvosteluja tällä hetkellä.

Kirjoita arvio

Gentleman Wraps, Poikapöksyt

Gentleman Wraps, Poikapöksyt

Poikapöksyt auttavat kun poikakoirallasi on esimerkiksi iän mukanaan tuoma virtsan pidätysongelma, krooninen virtsatietulehdus tai muusta syystä aiheutuva epämiellyttävä sisällemerkkailutaipumus.