Chew stoppa spray-pureskelunestoaine Näytä suurempana

Chew stoppa spray-pureskelunestoaine

Pureskelunestoaine

Uusi tuote

Voit suihkauttaa Chew stoppa sprayta esim. kenkiin, mattoihin tai huonekaluihin, joita pentu tai aikuinen koira tykkää järsiä, pahan makunsa ansiosta Chew stoppa spray tekee järsimisestä epämiellyttävää koiralle ja saa sen yleensä loppumaan hyvin nopeasti.

Tiedot

Tuotetta ei ole varastossa

11.50EUR sis. alv

Lisää toivelistaan

Klikkaa logoa - näet maksutavat
Klikkaa logoa - näet maksutavat

Lisätiedot

Voit suihkauttaa Chew stoppa sprayta esim. kenkiin, mattoihin tai huonekaluihin, joita pentu tai aikuinen koira tykkää järsiä, pahan makunsa ansiosta Chew stoppa spray tekee järsimisestä epämiellyttävää koiralle ja saa sen yleensä loppumaan hyvin nopeasti.

Toisin kuin esim. Tabasco, sitruuna tai pippuri, mitä yleensä neuvotaan sivelemään tuhottaville pinnoille, Chew stoppa spray on väritön ja hajuton tuote, joka sopii lähes kaikille pinnoille, tuhoamatta niitä ja aiheuttamatta sotkua!

Tuhoamisen syy kannattaa myös selvittää ja puuttua siihen koulutuksellisin keinoin mahdollisimman aikaisessa vaiheessa.
Täältä löytyy artikkeli pennun pureskelutarpeesta


Vinkki:

Esineiden poisottaminen: omistaja voi halutessaan ottaa koiralta minkä tahansa tavaran pois (irti-käsky). Pennun kanssa on helppo leikkiä vaihtokauppaleikkejä leluilla (koira houkutellaan lelun kanssa luokse ja vaihdetaan lelu toiseen leluun/otetaan lelu pois ja leikitään sillä yhdessä/vaihdetaan lelu makupalaan). Ruoan kanssa toimii sama homma, esim. koiralle annetaan luu, joka voidaan vaihtaa vielä isompaan luuhun tai parempaan koiran ruokaan. Ruokakupin vahtimista voidaan estää sillä, että koiran annetaan syödä kuppi omistajan sylissä tai koiran syödessä sen kuppiin käydään rauhallisesti lisäämässä ruokaa.

Tänä päivänä on vallalla käsitys, että jos koiralle on jotain annettu, sen pitää saada se pitää. Ongelma tulee eteen sitten kun koiran suussa on jotakin vaarallista, joka pitäisi saada pois. Koiralta ei siis ole tarkoitus jatkuvasti ottaa kaikkea pois vaan opettaa, että näin voi tehdä.

Arviot

Ei arvosteluja tällä hetkellä.

Kirjoita arvio

Chew stoppa spray-pureskelunestoaine

Chew stoppa spray-pureskelunestoaine

Voit suihkauttaa Chew stoppa sprayta esim. kenkiin, mattoihin tai huonekaluihin, joita pentu tai aikuinen koira tykkää järsiä, pahan makunsa ansiosta Chew stoppa spray tekee järsimisestä epämiellyttävää koiralle ja saa sen yleensä loppumaan hyvin nopeasti.