Metsästyskoirapalvelun Huomio / heijastinpanta

Uusi tuote

Haluat koirallesi pannan, joka on helppo kiinnittää, koiralle mukava, auttaa näkemään koiran pimeässä ja vielä sellaisen, jossa on hyvälaatuinen heijastin. Luonnollisesti pannan tulee olla pehmeä, leveä ja koiralle mukava ja vielä säädettävissä, kestävä ja konepestävä. No sittenhän juuri löysit haluamasi!

Tiedot

Useita värivaihtoehtoja

Huom: Viimeinen tuote varastossa!

8.58EUR sis. alv

-40%

14.30EUR sis. alv

Lisää toivelistaan

Klikkaa logoa - näet maksutavat
Klikkaa logoa - näet maksutavat

Lisätiedot

Erinomaisesti näkyvä huomiopanta koirallesi. Valmistettu kestävästä materiaalista, pehmustettu. Kangasmateriaali on laadukasta action kangasta, jonka ominaisuuksiin kuuluu "rispaantumaton" neulos joka ei kulu, valoa heijastava pinta joka näkyy myös hämärässä hyvin. Panta kestää myös uv säteilyä, joten se säilyttää myös kirkkaat värisävyt pitkään. Niskapuolella kiinnitysrengas taluttimelle! Säädettävä koko pitävällä tarralla. Keskellä pantaa kiertää 3D heijastinnauha.

Valitse pantakoko, joka on lähempänä koirasi kaulanympäryksen minimi kuin maksimimittaa.

Koko 1 28-36cm
Koko 2 32-41cm
Koko 3 36-46cm
Koko 4 39-54cm

Tiestikö että:

Heijastimen käyttö kaupungissa valaistuilla alueilla on yhtä tärkeää kuin pimeällä maantiellä. Kun jalankulkija ylittää ajoradan, katuvalaistus ei takaa riittävää erottumista. Katu- ja mainosvalot sekä puiden ja pensaiden varjot heikentävät autoilijan mahdollisuuksia huomata jalankulkija. Lisäksi näkyvyyttä voivat haitata sade ja sumu. (Lähde Liikenneturva)

Arviot

Ei arvosteluja tällä hetkellä.

Kirjoita arvio

Metsästyskoirapalvelun Huomio / heijastinpanta

Metsästyskoirapalvelun Huomio / heijastinpanta

Haluat koirallesi pannan, joka on helppo kiinnittää, koiralle mukava, auttaa näkemään koiran pimeässä ja vielä sellaisen, jossa on hyvälaatuinen heijastin. Luonnollisesti pannan tulee olla pehmeä, leveä ja koiralle mukava ja vielä säädettävissä, kestävä ja konepestävä. No sittenhän juuri löysit haluamasi!