Lintu-dami 400g Näytä suurempana

Lintudummy 400g

Uusi tuote

Lintu dami on erittäin haluttu malli. Dummy on suunniteltu ja valmistettu kovasta ja kestävästä nylonista. Damin idea on jäljiltellä koiran työtä lintujen noudossa. Dummy on muotoilu uskollisesti jäljittelemään luonnonvaraisten linujen kehon muotoja mukaan lukien siivet.

Tiedot

18.00EUR sis. alv

Lisää toivelistaan

Klikkaa logoa - näet maksutavat
Klikkaa logoa - näet maksutavat

Lisätiedot

Lintu dami on erittäin haluttu malli. Dummy on suunniteltu ja valmistettu kovasta ja kestävästä nylonista. Damin idea on jäljiltellä koiran työtä lintujen noudossa. Dummy on muotoilu uskollisesti jäljittelemään luonnonvaraisten linujen kehon muotoja mukaan lukien siivet.
Harjoittelu
lintu-damilla opettaa koiraa ottamaan kiinni linnusta kunnolla ja helpottaa näin siirtymistä oikeiden lintujen noutoon.

Lintuun kiinnitetty köysi helpottaa linnun heittämistä pitkälle.

Koska dami on täytetty erityisellä täyttöaineella se kelluu veden pinnalla, ja siten soveltuu sekä maalla että vedessä kouluttamiseen.

Ihanteellinen käytettäväksi yhdessä tuoksujen kanssa. Saatavana vihreänä ja khakin värisenä.


Arviot

Ei arvosteluja tällä hetkellä.

Kirjoita arvio

Lintudummy 400g

Lintudummy 400g

Lintu dami on erittäin haluttu malli. Dummy on suunniteltu ja valmistettu kovasta ja kestävästä nylonista. Damin idea on jäljiltellä koiran työtä lintujen noudossa. Dummy on muotoilu uskollisesti jäljittelemään luonnonvaraisten linujen kehon muotoja mukaan lukien siivet.