Dummy-kiekko oranssi 165g

Uusi tuote

Metsästyskoulutukseen tarkoitettu kiekkomallinen dummy. Erinomainen ja helppo jopa nuorten koirien kantaa.

Tiedot

8.90EUR sis. alv

Lisää toivelistaan

Klikkaa logoa - näet maksutavat
Klikkaa logoa - näet maksutavat

Lisätiedot

Metsästyskoulutukseen tarkoitettu kiekkomallinen dummy. Erinomainen ja helppo jopa nuorten koirien kantaa. Loistava tuote myös lähihaun opetukseen. Halkaisija 11cm.

Vinkki:
Sosiaalisessa oppimisessa eläin oppii mallin tekemisistä ja tekemisen seurauksista. Tämän on todettu toimivan koirilla ja useat koiranomistajat ovat kyllä sen huomanneet itsekin. Toinen koira voi toisen koiran mallia seuraamalla oppia niin hyödyllisiä taitoja kuin huonojakin. Asiaa tutkitaan nykyään paljon. Eräässä tutkimuksessa on todettu, että pennut, jotka näkevät emänsä tekevän työtä oppivat nopeammin ko. tehtävään. Esim. noutajat. Tämä on luonnollista, koska luonnossa emä opettaa pennuilleen mm. metsästyskäyttäytymistä.
Tärkeää oppimisen kannalta on, että oppilas on kiinnostunut ja tarkkaavainen ja seuraa mallin suoritusta.

Arviot

Ei arvosteluja tällä hetkellä.

Kirjoita arvio

Dummy-kiekko oranssi 165g

Dummy-kiekko oranssi 165g

Metsästyskoulutukseen tarkoitettu kiekkomallinen dummy. Erinomainen ja helppo jopa nuorten koirien kantaa.