PUOLIPALLO, VIHREÄ Näytä suurempana

PUOLIPALLOT 2KPL / pakkaus

Uusi tuote

Useita värivaihtoehtoja

21.90EUR sis. alv

Lisää toivelistaan

Klikkaa logoa - näet maksutavat
Klikkaa logoa - näet maksutavat

Lisätiedot

Puolipalloja käytetään kehittämään koiran tasapainoa. Haastetta voi muunnella säätämällä pallojen sisällä olevan ilman määrää. Palloja voi myös käyttää ylösalaisin käännettynä, jolloin treeni on haastavampi.
Puolipalloja käytetään myös dobo-kursseilla

Puolipalloja käytetään myös tokossa opettamaan koiralle kaukokäskyjen asennonvaihtoja. Näin koiran on helpompi ymmärtää, että etu- tai takajalat halutaan pysyvän paikallaan. Monet opettavat myös näyttelyseisontaa puolipalloja käyttäen.


Laajemman lajiesittelyn Dobosta voit käydä lukemassa täälläPuolipalloja voi hyödyntää myös tokon opettamisessa.
Tässä kaukokäskyjen tekniikkaa etuosa paikoillaan

Arviot

Ei arvosteluja tällä hetkellä.

Kirjoita arvio

PUOLIPALLOT 2KPL / pakkaus

PUOLIPALLOT 2KPL / pakkaus

Lisätarvikkeet